KARATE TRADYCYJNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

ZDROWIE – WYCHOWANIE – SAMOOBRONA – RYWALIZACJA – DOBRA ZABAWA

Oliwa, Morena, od września także w nowej lokalizacji – Wrzeszcz

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracamy do regularnych treningów karate tradycyjnego. Zapraszamy DZIECI od 5. roku życia, MŁODZIEŻ i DOROSŁYCH, do grup początkujących, a tych, którzy przerwali swoją przygodę z karate i chcieliby ją kontynuować, do grup średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Treningi trwają 60 minut, dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy, wtorki i czwartki, we Wrzeszczu również w piątki) – łącznie 8 treningów w miesiącu.

Zajęcia skierowane są zarówno do osób zainteresowanych treningiem rekreacyjnym z elementami samoobrony, jak i tych, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo w karate tradycyjnym i myślą o rywalizacji oraz udziale w zawodach sportowych.

Treningi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Nasze lokalizacje:

– Oliwa, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, ul. K. Górskiego 1. (grupy początkujące o godz. 17:30)

– Wrzeszcz, Galeria Metropolia w Gdańsku, ul. J. Kilińskiego 4

– Morena, Centrum Kultury im. Jana Pawła II, ul. Nałkowskiej 3

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu:

+48 691 181 888 (sensei Mirosław Ellwart) oraz pod adresem e-mail: akt.sopot@wp.pl

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ KARATE TRADYCYJNE?

ZDROWIE: trening karate tradycyjnego sprzyja nie tylko podniesieniu sprawności fizycznej osób ćwiczących czy redukcji stresu poprzez stosowane ćwiczenia oddechowe i ogólną pracę z oddechem warunkującą prawidłowe wykonanie technik karate, ale przyczynia się również do niwelowania wad postawy, szczególną rolę odgrywa zaś w profilaktyce i leczeniu skolioz, których występowanie wiąże się z asymetriami ruchów i ustawień w obrębie bioder. Podczas wielu ćwiczeń wykonywanych w ramach treningu karate mięśnie są nie tylko wzmacniane, ale przede wszystkim rozciągane, co jest korzystne w profilaktyce skolioz.

WYCHOWANIE: karate tradycyjne odgrywa ważną rolę w procesie wychowania młodego człowieka. Jest to sztuka walki, w której istotne są detale, a proces dochodzenia do perfekcji wymaga czasu, zaangażowania i cierpliwości. Karate tradycyjne uczy tak rzadkiego dzisiaj w społeczeństwach Zachodu szacunku wobec autorytetów, zarówno wobec autorytetu nauczyciela (senseia), jak i wobec autorytetu wielkich mistrzów, czyli autorytetu tradycji. Zawodowstwo zaś – będące priorytetem i czynnikiem destruktywnym w wielu dyscyplinach sportu – jest w karate tradycyjnym wtórne wobec szeroko zarysowanej misji edukacyjnej polegającej na wszechstronnym rozwoju fizycznym, umysłowym i duchowym osób w każdym wieku, od dzieci, po osoby starsze. W karate tradycyjnym na czele hierarchii wartości stoi osoba, która szanuje samą siebie i innych, zgodnie z zasadami etyki i etykiety, zarówno podczas treningów, jak i zawodów sportowych.

SAMOOBRONA: karate tradycyjne to wywodząca się z Japonii sztuka samoobrony bez użycia broni. W karate tradycyjnym wykorzystywane są bloki, ciosy i kopnięcia, dlatego w trakcie treningów karate tradycyjnego uczestnicy zdobywają umiejętność stosowania poszczególnych technik wykorzystywanych w samoobronie, ale dodatkowo kształtują stabilne emocje i umiejętności odpowiedniej reakcji, które pomagają w sytuacji zagrożenia.

RYWALIZACJA: w ramach Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku organizowane są liczne zawody rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w których w poszczególnych kategoriach wiekowych i wybranych konkurencjach, mogą rywalizować zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli.

Karate tradycyjne to sztuka walki dla ciała i ducha, dobrego zdrowia i silnego charakteru, dla młodszych i starszych.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Beata Zarach, Marcin Woźniak

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content