Założycielem Pomorskiej Akademii Karate Tradycyjnego (dawniej Akademii Karate Tradycyjnego w Sopocie) jest sensei Mirosław Ellwart (6 dan) – uczeń senseia Hidetaki Nishiyamy, propagator karate tradycyjnego na Pomorzu, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i prezes Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego, a także sędzia najwyższej klasy międzynarodowej.

.

Fot. Artur Wyszecki

.

Od 2014 roku klub działa jako stowarzyszenie kultury fizycznej.

Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego jest zrzeszona w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, który jest członkiem międzynarodowej organizacji – World Traditional Karate-do Federation (Światowa Federacja Karate Tradycyjnego).

Zajęcia w klubie prowadzą licencjonowani trenerzy i instruktorzy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego:

Mirosław Ellwart (6 dan) – trener PZKT i WTKF

 

 

 

 

 

 

 

Dominik Jatkowski (2 dan) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Monika Żmudzka (1 dan) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Zakrzewski (1 dan) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Patrycja Bocian (1 dan) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Kapuściński (1 dan) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Droszcz (1 kyu) – instruktor PZKT

 

 

 

 

 

 

 

Jaromir Dzienisz (1 dan) – instruktor PZKT

W klubie prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych, a także dla seniorów.

Program skierowany jest zarówno dla osób zainteresowanych treningiem rekreacyjnym, jak i tych, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo w karate tradycyjnym i myślą o rywalizacji i udziale w zawodach sportowych.

.

Fot. Marcin Woźniak

.

Zajęcia w klubie są również wspaniałą ofertą dla rodziców, którzy chcą spędzić aktywnie czas z dziećmi, gdyż obok treningu karate tradycyjnego, zawierają wiele elementów ogólnorozwojowych, a także ćwiczeń sprzyjających profilaktyce i korekcji wad postawy.

Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego jako klub zrzeszony w Polskim Związku Karate Tradycyjnego realizuje programy ministerialne, takie jak:

Program KLUB – wsparcie finansowe dla klubu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Programy: Rodzina Pro-Active (dla całych rodzin), Aktywny Senior Karate 50+ (dla osób w wieku powyżej 50 lat) i Sportowy Talent (dla dzieci do 13. roku życia uzdolnionych w zakresie karate tradycyjnego).

Fot. Marcin Woźniak

.

Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego ściśle współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, zarówno w realizacji programów, jak i organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych i naukowych.

Treningi odbywają się codziennie w trakcie trwania roku szkolnego, a w dojo Metropolia przez cały rok. Szczegółowy rozkład zajęć znajduje się w zakładce Grafik.

Skip to content